KAUKOVAINION KOULU

Tänään on

24. maaliskuuta 2019
klo 09:18

Nimipäiväänsä viettävät

Kaapo, Gabriel

Ulkolämpötila

1.4 °C

Luokka 8B/202

Yhteiset tiedotteet

RU: Lue s.42-43, tee moniste loppuun. Tee myös tehtävät 1U, 1V, 1W ja 1X s. 43-45.

Viimeksi muokannut Elisa Lehtelä / Fri Mar 22 15:05:34 2019

EN: Sitten tehtäväkirjan s.168-170 t.14 -16+ sekä moniste loppuun.

Viimeksi muokannut Elisa Lehtelä / Fri Mar 22 15:04:36 2019

MA: s. 215: 16, 17 ja 18

Viimeksi muokannut Jari Heikkinen / Fri Mar 22 13:15:36 2019

S2: Valitse ihmisoikeus, josta teet lehdistökatsauksen. Jaa mainostyö Riikka-Maijalle.

Viimeksi muokannut Riikka-Maija Gardemeister / Thu Mar 21 15:05:12 2019

AI: Valitse ihmisoikeus, josta teet lehdistökatsauksen

Viimeksi muokannut Terhi Liimatta / Thu Mar 21 14:52:28 2019

UE: S. 76-77; lue huolella. Jousto: S. 66-69; lue huolella.

Viimeksi muokannut Pirkko Ranta / Thu Mar 21 09:46:42 2019

FY ti: Harj s. 76-77: 1, 2, 3, 4 ja 5.

Viimeksi muokannut Jari Heikkinen / Mon Mar 18 12:02:51 2019

GE/JOUSTO: Lukukirjasta kpl 5 s. 33 tehtävä 1. Lue myös kpl 5 lukukirjasta (ihmisoikeudet).

Viimeksi muokannut Sirpa Marttila / Fri Mar 15 11:45:37 2019

GE: Lue kirjan kappale 5 ja tee tehtävä 1.

Viimeksi muokannut Sirpa Marttila / Fri Mar 1 13:00:49 2019

HI: Kpl 23 ; lue huolella ja teht. s. 121 sekä Paasikiven puhe. Paikallishistoria -työ palautettava 15.3. mennessä. HI/Jousto: Koe 1.3.S.59-91

Viimeksi muokannut Pirkko Ranta / Thu Feb 28 14:03:57 2019

FY ma: Harj s. 70-71

Viimeksi muokannut Jari Heikkinen / Tue Feb 19 15:45:27 2019

RU/jousto: 6O, 6P ja 6V tarkistetaan seuraavalla kerralla.

Viimeksi muokannut Sirpa Marttila / Thu Jan 24 17:16:12 2019

MATEMATIIKAN KOE 25.1. s. 112-163 kertaustehtäviä sivuilta 172-173

Viimeksi muokannut Jari Heikkinen / Tue Jan 22 07:39:39 2019

TT:Poista sosiaalisesta mediasta esim. ig-tililtä kaikki ne seuraajat joita et tunne.

Viimeksi muokannut Anna-Kreetta Kilpi / Thu Jan 17 15:45:27 2019

EN/jousto:

Viimeksi muokannut Sohvi Sundqvist-Holappa / Mon Oct 8 13:58:12 2018