KAUKOVAINION KOULU

Tänään on

24. maaliskuuta 2019
klo 09:18

Nimipäiväänsä viettävät

Kaapo, Gabriel

Ulkolämpötila

1.4 °C

Luokka 6A/174

Yhteiset tiedotteet

HI: Kpl 18; lue huolella. Tee arviointi valmiiksi.

Viimeksi muokannut Pirkko Ranta / Fri Mar 22 15:25:12 2019

RU: Lue dialog 6 s.163, tee puhekuplatehtävä s.164 ja kirjoita s.163 Fraslista vihkoon ruotsiksi ja suomeksi

Viimeksi muokannut Riikka Vehkamäki / Thu Mar 21 14:09:57 2019

EN2: kpl 11 s. 132 T 4 ja 5A

Viimeksi muokannut Marko Ritola / Thu Mar 21 13:11:00 2019

EN1: kpl 11 s. 132 T 4 ja 5A

Viimeksi muokannut Marko Ritola / Thu Mar 21 13:10:50 2019

MA2: M12 + s. 48

Viimeksi muokannut Marko Ritola / Tue Mar 19 13:22:28 2019

MA1: M12 + s.48

Viimeksi muokannut Marko Ritola / Tue Mar 19 13:22:16 2019

SA: Opiskele perfekti s.198 ja tee teht. 19 s.201.

Viimeksi muokannut Elisa Lehtelä / Mon Mar 18 09:44:49 2019

S2: KOE to 28.3. (sanaluokat): tekstik. s. 78, 82, 86-87 ja 88.

Viimeksi muokannut Riikka-Maija Gardemeister / Fri Mar 15 09:09:34 2019

Ruotsinkoe ti 19.3. s.138 - 161 Harjoittele etenkin s.139 vaatteet s.141 dialog+fraslista s.144 kuvasanasto s.147 värit ja adjek.3muotoa s.152 chat

Viimeksi muokannut Riikka Vehkamäki / Wed Mar 13 09:44:45 2019

KOKEET: Ruotsinkoe DEL 5 ti 19.3. s.138 - 161 EN: sanakoe kpl 9 (ti 19.2.) EN-koe 22.2. UE-koe 27.2.

Viimeksi muokannut Riikka Vehkamäki / Tue Mar 12 09:48:03 2019

ÄI: s.83 T 4 s.64 T2 Lue luokkakirja loppuun 17.1. mennessä.

Viimeksi muokannut Marko Ritola / Thu Jan 24 13:16:44 2019

YM: kpl 17-18 tehtävät

Viimeksi muokannut Sirpa Marttila / Sun Jan 20 13:56:01 2019

ET 5-6: S.88 tehtävä 1

Viimeksi muokannut Pirjo Niittyviita / Wed Jan 16 09:46:11 2019

UE: kpl 20 lukuläksy (suullinen kuulustelu seuraavalla kerralla)

Viimeksi muokannut Marko Ritola / Wed Jan 9 14:11:15 2019